Barış Kömürcüoglu Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barış Kömürcüoglu Fan Club

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlkılpkerGiriş yap

BASKETBOLCU "POPSTAR"

YazarMesaj
Crazy
Administrators
Administrators
Crazy

neden barış : barışcı
Ruh hali : BASKETBOLCU "POPSTAR" Keyifl10
takım : BASKETBOLCU "POPSTAR" 38142557ld3

BASKETBOLCU "POPSTAR" Empty
MesajKonu: BASKETBOLCU "POPSTAR"   BASKETBOLCU "POPSTAR" EmptyCuma Nis. 18, 2008 12:13 am

27.02.2004 18:24
. BASKETBOLCU "POPSTAR"
BARIŞ
ç
Basketbolseverler.com son aylarda adından en çok bahsettiren isimlerden birtanesi olan "Popstar" Barış'ın kimsenin bilmediği yönlerini ortaya çıkartttı.
İşte "Popstar" Barış ve basketbol...

Yaz aylarından itibaren ülkemizde kelimenin tam anlamıyla bir Popstar fırtınası esiyor.
Finale kalan tüm yarışmacılar, aylar boyunca günlük hayatımızın bir parçası oldular. Finalistlerden bir tanesi ise hem kişiliği, hem fiziki, hem yorumculuk yetenekleri ile milyonların kalbinde taht kurdu. Popstar Barış’tan bahsediyoruz…

Biz basketbolseverler.com olarak Barış’ın pek çok kimsenin bilmediği bir yönünü ortaya çıkartıyoruz. Eski bir Karşıyakalı basketbolcu olan Barış’ın basketbola olan tutkusunun ne kadar büyük olduğunu bu ilginç röportajı okuduğunuz zaman göreceksiniz. İşte Türkiye’nin tartışmasız en çok takip edilen basketbol sitesi basketbolseverler.com farkı ile arkadaşımız Sinan Akyüz'ün Popstar Barış Kömürcüoğlu ile röportajı...

Basketbola olan ilgin nasıl başladı?
1989 yılında Karşıyaka Kulübü 3 aylık kış basketbol okulu açmıştı. Hiç unutmam fiyatı da 50 bin lira idi. Ben çok istiyordum katılmayı ve hemen babama sordum. Babam zaten sporu sever ve bana destek oldu. Sonra kursa yazıldık. Ama daha sonra sıkılmaya başladık devamlı top sürme çalışmaları yapıyorduk.Hep temel çalışmalarla devam ediyorduk 3 ay boyunca potaya şut atmadık. Buda beni oldukça sıkıyordu. Tabi bir süre işin temel eğitim kısmı bitti ve seçmeler başladı. Seçmelere geçtim, başarılı oldum. 8 ay sonra lisansım çıktı yine öyle devam ettim. O dönem Karşıyaka’da o dönemlerde mali kriz vardı. Tabii işler kötü gidiyordu bende hiç maça çıkmadım ve sonrasında ayrıldım.

İzmir Karşıyakalı olduğuna göre herhalde Yeşil Kırmızılı renklere gönül verdin?..
Kesinlikle öyle. Karşıyakalı olup da Karşıyaka sempatizanı olmamak mümkün değil. Üç büyük kulüp içinde ise Fenerbahçe’ye sempatim var. Ama işin içine basketbol girince bir takım üzerinde yoğunlaşmam mümkün değil. Her takımı izlemeyi seviyorum. Ülkerspor ve Efes Pilsen’i daha dikkatle takip ettiğim de bir gerçek..

Bu gelişmeden sonra basketbolla ilgin ne ölçüde kaldı?
Ben her zaman basketbolun çok sıkı bir takipçisi oldum. TV’den yayınlanan maçların büyük bölümünü kaçırmamaya çalışıyorum. Çıkan yayınları da takip etmeye çalışıyorum. Özellikle takımlarımızın Avrupa maçlarını ve NBA’de bulunan temsilcilerimizi yakından izliyorum. Onların elde ettiği başarılar beni çok mutlu ediyor.

Avrupa ve Dünya basketbolunda en çok beğendiğin isimler kimler?
Ben basketbol oynadığım dönemlerde guard pozisyonunda oynuyordum. Boyum da zaten buna müsaitti (şu anda 1.82). Dolayısı ile guardları takip etmek daha keyifli oluyor benim için. Allen Iverson hayranıyım diyebilirim. Çok lider vasıfları olan bir oyuncu. Takıma katılması ile birlikte ekibini bir sınıf yukarıya taşıdı.

Hazır NBA’deki oyunculardan bahsetmişken, Ağustos ayında ABD Milli Takımı İstanbul’a geliyor. İki hazırlık maçı yapacak Abdi İpekçi Spor Salonu’nda bu konu ile ilgili bilgin var mı?
Ben bu haberi televizyonların gece bülteninde izledim. Duyunca kulaklarıma inanamadım. Böylesine önemli bir organizasyonun gerçekleştirilmesinde payı olan herkesi yürekten kutluyorum. Yıllarca televizyondan izlediğimiz, herkesin hayallerin süsleyen isimleri hep birlikte Abdi İpekçi’de izleme şansı bulacağız. Bunları söylemek bile beni su anda heyecanlandırıyor. Ülkemizin uluslar arası arenada tanıtımı için de çok önemli bir gelişme olacak.

Türk Milli Takımı’nı takip ediyor musun?
Bende ülkemizdeki hemen hemen her insan gibi 2001 Avrupa Şampiyonası’nı hop oturup hop kalkarak izleyenler arasındaydım. İnanılmaz heyecanlı ve keyifli 10 gün yaşattı takımımız bize. Zaten o dönemde basketbolun gördüğü ilgi de en yüksek seviyeye çıkmıstı. Son 1-2 senede bu ilgide azalma var gibi görünüyor. Ama bunlar hep alınan başarılarla orantılı olan şeyler. Ama ABD Milli takımının gelmesi bu heyecanı yeniden en üst seviyeye çıkaracaktır.

Hayatında ilk kez mi Abdi İpekçi Salonuna geliyorsun?
Ben İzmirliyim. Daha önce İstanbul’da çok fazla bulunma şansım olmadı. Dolayısı ile bu salonda maç izleme şansını da bulamadım. Bugün ilk kez AİSS’e geldim. Sizinle beraber gezdiğim zaman gerçekten hayran kalmamak elde değil. Muhteşem bir tesis olmuş. Doğrusunu isterseniz sadece burada maç izlemeyi değil, büyük bir konser vermeyi bile hayal ettim..

Basketbolda NBA’de oynamak tüm oyuncuların hedefidir.. Senin hayatta başarmak istediğin en önemli şey nedir?
Basketbolda NBA’de oynamak bir sanatçı için Wembley stadında konser vermek ile eşdeğer birsey bence. Benim de kendime göre düşüncelerim var. Son 4 ay benim için çok unutulmaz ve önümde yeni kapılar açan bir dönem oldu. Su anda ise çok kritik bir dönemdeyim. Hayatım ile ilgili çok kritik kararlar verme durumundayım. Müzik benim hayatım ve bu yolda elimden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyorum.

Siz ilk popstar yarışmasından çıkan ilk starlarsınız. Ama sizden sonra şimdi bu organizasyonun ikincisi hatta ikincileri!! Düzenleniyor. Sen bu ayırımları nasıl değerlendiriyorsun?
Bu konu çok maddi bir konu. Organizatörler işin maddi boyutuyla ilgilendikleri ve getirisi de çok fazla olduğunu gördükleri için bir takım değişimler yaşanıyor. her şeyden önce ilki çok büyük ilgi gören, rating rekorları kıran bir organizasyona sponsor bulmak çok kolay oluyor. Bu nedenle şimdi artık hem Popstar, hem de Türkstarımız oldu. Ülkemizde yetenekli ve bu yeteneklerini sergilemek isteyen çok insan var. Ama ben şahsen bundan sonraki yarışmaların ilki kadar izleyeceği toplayacağına inanmıyorum.

Albüm çalışmaların var mı?
Evet yarışma bittiği zaman albüm çalışmasına başladık. Benim kariyerimin ilk albümü olacağı için inanılmaz bir heyecan ve şevkle çalışıyorum. Çalışmalarda çok iyi gidiyor. Haziran veya Temmuz ayında piyasaya çıkartıp dinleyicilerin beğenisine sunacağız.

Şimdiden çok büyük bir hayran kitlesine sahipsin. Ama yarışmada finale kalamadın ve kimilerine göre biraz erken elendin. Sen bu tip yarışmaların sonuçlarının adil olarak belirlendiğine inanıyor musun?
Başka yarışmalar hakkında bir yorum yapabilmem mümkün değil. Popstar için ise şunu söyleyebilirim; Ben ve diğer yarışmacı arkadaşlarım orada bir kader birliği yaptık. Orada geçen her anımızı çok saygın jüri üyeleri de bizimle paylaştı. Orada bulunan hiç kimsenin samimiyeti ile ilgili en ufak bir kuşkum yok. Oy verenler ise halktı. Bu oyların değerlendirmesinin de son derece adil bir ortamda hatta noter gözetiminde yapıldığını biliyorum.

Son olarak basketbolseverlere söylemek istediğin bir seyler var mı?
Her şeyden önce şunu söylemek isterim; basketbol başlı başına bir kültürdür. Futbol kadar ratinginin olmadığı bir gerçek ama ülkemizde gerçek basketbolseverlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Benim ricam bu insanların çok sevdikleri basketbolu yerinde izlemeleri. Ben dolu salonlarda maç izlemek istiyorum. Bunun için kimin üzerine ne görev düşüyorsa sonuna kadar çaba gösterip elinden geleni yapması gerekiyor.
https://baris-komurcuoglu.yetkin-forum.com

BASKETBOLCU "POPSTAR"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-